Так я прочитала в книзі 1960 року. Про книгу цю трохи згодом. А от про набирування, яке притаманне моїй бАтьківщині, хочу поділитись!!! Кілька років без успіху шукала саме такі сорочки, щоб поглянути в оригіналі. Дуже кортіло дізнатись які ж то вони були. А тут facebook порадував фото зі сторінки Natik Malin. Зустрічайте, набирування притаманне півдню Київщини, території сучасної правобережної Черкащини. Так оздоблювали вишивкою горловину жіночої сорочки і на маніжках, комірах та по низу рукавів чоловічіих сорочок. Кольори - червоний, жовтий, чорний, можливі вкраплення інших кольорів:
Маю подарунок від Ірина Овчиннікова і тішусь ним як мала! Іра, знаючи мою небайдужість до цієї техніки вишивки, розробила схему:
Вишивайте з задоволенням, відтворюйте справжнє!!
Іро, дякую щиро!!! Радію.
Увага! Схеми автентичних візерунків, майстер-класи з вишивки і традиційного крою від майстрів з різних куточків України та блог чекають на вас новому офіційному сайті https://www.prekrasastudio.com/ Запрошую!
а чому складна техніка?
ВідповістиВидалитиДумаю, складною в тому виданні її назвали тому що вишивали на досить щільному полотні дрібненькими стібочками. Зараз в руках тримаю таку сорочку - ніби дрібним бісером.
ВидалитиВишивайте в радість й втіху собі й людям! Пам'ятаю й про те, що в архівах ще декілька невідмальованих схем.... але поки на це немає часу. Трохи згодом....
ВідповістиВидалитиДякую, дорогенька. В архівах там ще малювати і малювати ))) Як би тільки часу та натхнення....
Видалити