Музей, з фондами якого мрію познайомитись чи не найбільше. Можливо, саме в ньому зберігається колекція родини Брокар яку більшовики націолізували під час революції. Цитую коментар з офіційного блогу історії цієї родини:
In fact Henry Brocard was collecting first flemish paintings. And also a large family of old artefacts, objects, coming from the past.
We identied about 3 000 old paintaings and about 5 000 objects, as embrioderies...
By the way, during the Russsian revolution, the collection was nationalized by the communists without respecting the ownership of this french man.
тут і далі фото з фейсбук сторінки Sviatlana Klepikava
Виставка 'Белая Русь'. , 2013р., Білорусія. Ще до війни 2014 року. Концепція виставки: показати всі землі які колись називались Біла Русь.... що росіяни, латиші, литовці, естонці, поляки, білоруси, українці були одним народом. Зараз, в 2017р. ми в Україні добре знаємо ціну цієї концепції.
На виставці були фонди РЕМу, отого великого музею єтнографії в Петербурзі, куди позвозили традиційний одяг з усіх колишніх республік СРСР, та так, що часто на місцях і сліду не лишилось. Круто нас об'єднували в один народ(
Ця жіноча сорочка з Чернігівщини мене просто полонила отим ювелірним вирізуванням.
Впізнаване чернігівське змережування "шеляжок" біла рахункова гладь (лиштва) та делікатні вкрамлення червоного і синього
Делікатрі мережки і "курячий брід"
Одне з небагатох атрибутувань цієї виставки. Добре, що збереглась інформація про цю сорочку з Глухівського уїзда, Чернігівської губернії. Можливо, хтось відтворить спадщину рідного краю.
Свого часу, пані Лідія Бебешко створила схеми вишивки до неї
Ще одна сорочка, вже без зазначення свого місця походження, з неймовірною архаїкою Полісся. Волинська губ., Луцький уїзд.
Пряма лічильна гладь, хрестик як імітація вирізування, верхоплут. І видається, тут не курячий брід, а ще один шов без назви.
Нагадайте, будь ласка, хто з вишивальниць його розбирав?
Вишите чоло намітки, оздоблення краю... пригадуєте намітку з муз.Декоративного мистецтва в Києві?
Тоненька смужка вишивки на пазусі... зверніть увагу, по боках від вирізу різні візерунки. Таке от сміливе дизайнерське рішення і асиметрія минулих століть:
Край намітки заволіканням. Дуже гарний і виразний візерунок.
Вивчайте традиційне, створюйте сучасне. Шануймося, бо ми того варті.
Увага! Схеми автентичних візерунків, майстер-класи з вишивки і традиційного крою від майстрів з різних куточків України та блог чекають на вас новому офіційному сайті https://www.prekrasastudio.com/ Запрошую!
Увага! Схеми автентичних візерунків, майстер-класи з вишивки і традиційного крою від майстрів з різних куточків України та блог чекають на вас новому офіційному сайті https://www.prekrasastudio.com/ Запрошую!
Дякую, пані Ольго! Сорочки прекрасні!
ВідповістиВидалитиДякую! Радію що припали вам до душі
ВидалитиДякую за ще одну чудову статтю.
ВідповістиВидалитиДякую! Дедалі частіше мені кажуть, що я пишу статті, а я ще й досі називаю дописами 😌 Мабуть, варто над цим задуматись))
ВидалитиДякую 👍
ВідповістиВидалитиВишукана простота- так мені ця сорочка бачиться))
І за схему від п.Лідії окрема подяка))
Гарне бачення, підтримую 😊 Пані Лідії подяку передам🙌
ВидалитиДякую! Чарівна сорочка, неймовірна робота! Спасибі велике за ваш сайт, я така щаслива, що знайшла його.
ВідповістиВидалитиДякую! Дуже приємно читати такі відгуки ❤️
ВидалитиМайте радість.
Боляче..... Вкрадена історія, яку сьогодні годі повернути...
ВідповістиВидалитиБоляче. Повертаємо і відроджуємо, як можемо, всим миром...
Видалити