неділя, 4 лютого 2018 р.

Музейні фонди як таємні скарбниці, особливо коли це фонди РЕМу

Музей, з фондами якого мрію познайомитись чи не найбільше. Можливо, саме в ньому зберігається колекція родини Брокар яку більшовики націолізували під час революції. Цитую коментар з офіційного блогу історії  цієї родини:
In fact Henry Brocard was collecting first flemish paintings. And also a large family of old artefacts, objects, coming from the past.

We identied about 3 000 old paintaings and about 5 000 objects, as embrioderies...
By the way, during the Russsian revolution, the collection was nationalized by the communists without respecting the ownership of this french man.


Виставка 'Белая Русь'. , 2013р., Білорусія. Ще до війни 2014 року. Концепція виставки: показати всі землі які колись називались Біла Русь....  що росіяни, латиші, литовці, естонці, поляки, білоруси, українці були одним народом. Зараз, в 2017р. ми в Україні добре знаємо ціну цієї концепції. 
На виставці були фонди  РЕМу, отого великого музею єтнографії в Петербурзі, куди позвозили традиційний одяг з усіх колишніх республік СРСР, та так, що часто на місцях і сліду не лишилось. Круто нас об'єднували в один народ( 


Ця жіноча сорочка з Чернігівщини мене просто полонила отим ювелірним вирізуванням. 

Впізнаване чернігівське змережування "шеляжок" біла рахункова гладь (лиштва) та делікатні вкрамлення червоного і синього


Делікатрі мережки і "курячий брід"Одне з небагатох атрибутувань цієї виставки. Добре, що збереглась інформація про цю сорочку з Глухівського уїзда, Чернігівської губернії. Можливо, хтось відтворить спадщину рідного краю.


Свого часу, пані Лідія Бебешко створила схеми вишивки до неї
Ще одна сорочка, вже без зазначення свого місця походження, з неймовірною архаїкою Полісся. Волинська губ., Луцький уїзд. 


Пряма лічильна гладь, хрестик як імітація  вирізування, верхоплут. І видається, тут не курячий брід, а ще один шов без назви. 
Нагадайте,  будь ласка, хто з вишивальниць його розбирав?
Вишите чоло намітки, оздоблення краю... пригадуєте намітку з муз.Декоративного мистецтва в Києві?Тоненька смужка вишивки на пазусі... зверніть увагу, по боках від вирізу різні візерунки. Таке от сміливе дизайнерське рішення і асиметрія минулих століть:

Край намітки заволіканням. Дуже гарний і виразний візерунок. В моєму відеокурсі Рахункові шви для початківців детально показую як ним вишивати.


Вивчайте традиційне, створюйте сучасне. Шануймося, бо ми того варті.

10 коментарів:

 1. Дякую, пані Ольго! Сорочки прекрасні!

  ВідповістиВидалити
 2. Дякую за ще одну чудову статтю.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую! Дедалі частіше мені кажуть, що я пишу статті, а я ще й досі називаю дописами 😌 Мабуть, варто над цим задуматись))

   Видалити
 3. Дякую 👍
  Вишукана простота- так мені ця сорочка бачиться))
  І за схему від п.Лідії окрема подяка))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Гарне бачення, підтримую 😊 Пані Лідії подяку передам🙌

   Видалити
 4. Дякую! Чарівна сорочка, неймовірна робота! Спасибі велике за ваш сайт, я така щаслива, що знайшла його.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую! Дуже приємно читати такі відгуки ❤️
   Майте радість.

   Видалити
 5. Боляче..... Вкрадена історія, яку сьогодні годі повернути...

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Боляче. Повертаємо і відроджуємо, як можемо, всим миром...

   Видалити