Перше, що спадає на думку, коли мова заходить про вишиту сорочку - це багато розшиті рукава та безкінечна смуга на подолі жіночої сорочки або ж нагрудна вишивка чоловічої... та в сорочці є ще дещо цікаве :) Сьогодні хочу показати різноманітні чохли (манжети рукавів сорочки) жіночих і чоловічих стародавніх сорочок з різних регіонів України. Найбагатший в моїй колекції:
Та інші теж не поступаються своєю красою, самобутністю, майстерністю виконання:
Увага! Схеми автентичних візерунків, майстер-класи з вишивки і традиційного крою від майстрів з різних куточків України та блог чекають на вас новому офіційному сайті https://www.prekrasastudio.com/ Запрошую!
Доброго ранку:) У мене питання: чи є це гуцульської вишивки? В української вишивки схоже на гуцульські? Зацікавлені в гуцульські традиції і мистецтво!
ВідповістиВидалитиЄ чудова книга Мирослави Шандро "Гуцульські вишивки" Вид. дім "Букурек" . Чернівці Україна 2010 р. В ній зібрано понад 40 старовинниїх гуцульських вишивок, а також узори (200) самої Мирослави Шандро. Крім цього, цікавенний матеріал про М. Шандро.
ВидалитиДякую!
ВидалитиГалю, а де цю книгу можна придбати? Напишіть будь-ласка в приват.
Красиві речі вам показати! Я дивлюся на вас, на вашому блозі! це цікаво!
ВідповістиВидалитиДякую, рада що вам подобається!
ВидалитиЗгодом для вас викладу фото вишивки з музею Гуцульщини в Коломиї :))
дуже гарні
ВідповістиВидалитиа той перший манжет з сорочки якого регіону?
Дякую, дуже приємно:))
ВидалитиЦе сорочка з Закарпаття
дякую )
Видалитишикарнючий манжет!
доброго дня вишивка дуже гарна.підкажіть яку мають назву основні деталі сорочки.Наприклад вишита плечова частина жіночої сорочки:)дякую
ВідповістиВидалитиДоброго часу!
ВідповістиВидалитиТака частина називається уставкою або вуставкою (залежно від регіону)
Багато про традиційний крій української сорочки інформації зібрано тут: http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/27
про особливості по регіонах, фото з музеїв і приватних колекцій, обмін досвідом і т.д. тут: http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/19
Погортайте форум на http://vyshyvanka.ucoz.ru, там зібрано дуже багато інформації про українську вишивку.
Найкращі побажання!
велике дякую!!!!!!!!!!!!
ВідповістиВидалитиПрекрасні манжети, комірці та пазушки теж дуже розкішні (в інших постах), мене особливо вражає продуманість всіх елементів, а те як товстий льон пришивають в кілька шарів - це неймовірно, мої пальці підсідомо напружують і стискаються в кулачок, щоб не проткнути голкою. Хто вишиває зрозуміє, а хто ні - спробуйте товту джинсу прошити в кілька шарів згорнуту.
ВідповістиВидалитиДякую автору за збирання та зберігання цих скарбів.