Сьогодні, ми частіше купуємо старовинну вишиту сорочку з чужої скрині, ніж отримуємо в спадок від своїх бабусь... Тому радію кожній родинній вишитій реліквії яку змогли вберегти. Тим більше, з таких країв як Харківщина (колишня Слобожанщина). Вдячна пані Тетяна Чорна за дозвіл сфотографувати її родинний спабок і поділитись ним з вами. Почну з манжету, він довершений!
Піднімаючись від манжета вище розсипані делікатні квіти:
та закладені високі збирки в верху рукава:
І рел'єфна, ніби вигравіювана уставка:
Весь рукав:
Різні ракурси, щоб можна було роздивитись деталі...
Звернули увагу? Квіти в верху рукава і нижче - різні:
Власниця родинного скарбу пані Тетяна Чорна
.... в сорочці, яка перейшла їй у спадок від бабусі.
Бабуся Каленик Катерина з с.Черкаська Лозова, Дергачівський район, Харківської обл. Бабуся 1902 року народження, вишивала до заміжжя, значить до 1919 року.
От і виходить, що сорочці 100 років.
Чи залишимо ми такий спадок своїм внукам? Збережемо? Навишиваємо?
Увага! Схеми автентичних візерунків, майстер-класи з вишивки і традиційного крою від майстрів з різних куточків України та блог чекають на вас новому офіційному сайті https://www.prekrasastudio.com/ Запрошую!
Оля, дякую! Бабуся Каленик Катерина. с. Черкаська Лозова, Дергачівський район. Бабуся 1902 року народження, вишивала до заміжжя, значить до 1919 року. От і виходить, що сорочці 100 років.
ВідповістиВидалитиДякую пані Тетяно. Зараз допишу всю інформацію в пост. Радію що збережені такі унікальні речі.
ВидалитиПревелике дякую за фото сорочки!
ВідповістиВидалитиДавно шукаю щось з країв Харківщини, бо сама звідти родом. Поки що це найблище, о я знайшла до с. Білий Колодязь Вовчанського району Харківської області.
У кого там не питала - ніхто нічого не вишивав. Тільки переселенці з Західної України мали трохи чогось вишитого. Та й того вже не знайти.
В ваші краї багато переселялись з різних областей, тому там можна знайти різних цікавинок - поєданання вишивок і Полтавської, і Подільської, і з Черкащини.... тільки мало її збереглось, Ви праві. Тому й радію кожній сорочці та рушнику що зберегли свою історію....
Видалити