вівторок, 20 грудня 2016 р.

Вишитий рушник з Черкащини. Схема вишивки в повному розмірі

Мабуть, це самий відомий рушник Черкащини - черницький (чернецький). Впізнаваний візерунок який в давнину вишивали монахині, черниці Свято-Троїцького монастиря Чигиринщини. Тому й назва така. Сьогодні маю нагоду представити Вам його у всій красі, до найменьших деталей і порадувати схемою вишивки в повному розмірі. Почну з улюблених пташечок :


Рушник майстерно вишитий на тонкому фабричному полотні:А пташечки, як і годиться, на самому вершечку над центральним мотивом як і на рушнику XVIII ст. з Київщини і на рушнику з Чернігівської губерніїВелика квітка на вершечку дерева:


Ще ближче, щоб гарненнько розглянути:


Квіточки  які розміщені нижче:Центральний  квітковий мотив:


Ось ці майстерно вишіті квіти-дзвіночки мені дуже подобаються:І саме на них вишивальниця поставила лише для неї зрозумілу позначку :) 
Знайдете відмінності на двох краях рушника?


Нижня частина дерева повністю:


 І вазон з якого воно проростає з таким милим сердечком:


Дякую власниці рушника Ганну Кошманенко за ідею поширити схему рушника для всіх бажаючих його відшити. Схему ретельно перемалювала на кальку:


І дякуючи сучасним технологіям, ви можете вільно її скачати просто натиснувши на фото нижче або перейшовши по лінку: http://project93856.tilda.ws/prekrasastudio2
Якщо Ви тільки плануєте навчитись вишивати традиційними техніками української вишивки - запрошую на детальний майстер клас Рушникові шви. На якому ви легко опануєте техніки вишивки необхідні для творення свого особливого рушника навіть початківцям. Детальна інформація знаходиться на сайті  http://prekrasastudio.com Заходьте прямо зараз! 

2 коментарі: