вівторок, 20 грудня 2016 р.

Вишитий рушник з Черкащини. Схема вишивки в повному розмірі

Мабуть, це самий відомий рушник Черкащини - черницький (чернецький). Впізнаваний візерунок який в давнину вишивали монахині, черниці Свято-Троїцького монастиря Чигиринщини. Тому й назва така. Сьогодні маю нагоду представити Вам його у всій красі, до найменьших деталей і порадувати схемою вишивки в повному розмірі. Почну з улюблених пташечок :


Рушник майстерно вишитий на тонкому фабричному полотні:А пташечки, як і годиться, на самому вершечку над центральним мотивом як і на рушнику XVIII ст. з Київщини і на рушнику з Чернігівської губерніїВелика квітка на вершечку дерева:


Ще ближче, щоб гарненнько розглянути:


Квіточки  які розміщені нижче:Центральний  квітковий мотив:


Ось ці майстерно вишіті квіти-дзвіночки мені дуже подобаються:І саме на них вишивальниця поставила лише для неї зрозумілу позначку :) 
Знайдете відмінності на двох краях рушника?


Нижня частина дерева повністю:


 І вазон з якого воно проростає з таким милим сердечком:


Дякую власниці рушника Ганну Кошманенко за ідею поширити схему рушника для всіх бажаючих його відшити. Схему ретельно перемалювала на кальку:


Схема, разом з записом вебінару,  входить в матеріали майстер-класу Рушникові шви і виповнення  вартість майстер-класу 150 грн. 

Окремо можна придбати схему вартість 90грн. 
Якщо Ви тільки плануєте навчитись вишивати традиційними техніками української вишивки - запрошую вас в онлайн школу української вишивки де ви легко опануєте техніки вишивки необхідні для творення свого особливого рушника.  Навіть якщо ви початківець вишивальної справи. Детальна інформація знаходиться на офіційному сайті  https://www.prekrasastudio.com/  

4 коментарі:

 1. Що за диво... дякую вам, як завжди, пані Олю...)

  ВідповістиВидалити
 2. Вітаю вас, пані Олю! Дуже дякую вам за розповідь і за якісні макросвітлини рушника. В заголовку написано, що є намальована схема до нього, але в описі не знаходжу її. Можливо, вона з часом десь зникла чи я не знаю, де подивитися? Буду дуже вам вдячна за відповідь.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую що нагадали. Схема в додаткових матеріалах до запису вебінару Рушникові шви та виповнення в розділі Майстер-класи на новому сайті https://www.prekrasastudio.com/courses/6-rushnykovi-shvy-ta-vypovnennia-zapys-vebinaru. Потрібно буде її викласти і окремо . Гарний рушник, буду рада рада якщо відшиється...

   Видалити