пʼятниця, 30 червня 2017 р.

Мережка літечка :)

Мала нагоду отримати в подарунок обрізок подолу  старовинної Потавської сорочки.  Часом, так буває, що візерунок не дає тобі спокою допоки ти його не відшиєш, або хоча б відмалюєш))  Добре, що шматочок вишивки був такого розміру, по якому можна було відтворити візерунок. Спочатку я його відмалювала в схему, а потім вже взялася за роботу. Нині мною відшито більше ніж півтора метри мережкою через чисницю з настилом. Отак і є поруч: моя вишивка і залишки тієї, з минулого (чи позаминулого?) сторіччя:

До візерунку я додала смужку ретязем, так мені видалось що буде краще виглядати на сучасному полотні. По техніці вишивки ретязь  на сайті http://prekrasastudio.com є майстер-клас, щоб його там знайти просто пролистайте сторінку сайту до низу.
Різні століття, майстри, матеріали, один візерунок і техніка вишивання. Чому відрізняється зовнішнім виглядом? Найперше, різні матеріали: полотно і нитки. В мене вишивальна нитка дещо затовста і більше кручена. Різні руки у майстрів та техніка настилу: в старовинному зразку між двома прутиками вишивальна нитка не прикріплюється а йде як в шабаку, що щільніше підтягуєт їх один до одного і робить загальний вигляд праці більш ажурним.
Пані Ірина Овчиннікова привела мою схему до пристойного вигляду. Вишивайте в радість! Білим кольром позначено настил а чорним - проміжки між ним: 


Схему вишивки в повному розмірі можна безкоштовно скачати тут:
http://project93856.tilda.ws/prekrasastudio2 і вишити собі, або для своїх рідних старовинну мережку літечком. Радості творення і часу для улюбленого рукоділля!

10 коментарів:

 1. Міла Іванцова3 липня 2017 р. о 14:36

  Дуже гарно! Людина, не посвячена в нюанси вишивки, навіть не усвідомлює, скільки то роботи!
  А ще й містичне поєднання старовини і сьогодення!
  Велику справу робите! Удачі Вам, пані Ольго! :)

  ВідповістиВидалити
 2. Щиро вдячна за цей майстер-клас, як і за всі інші! Доступно і зрозуміло! Завдяки вам є змога навчитися чогось нового тим, хто має бажання, але не має можливості відвідати майстер-класи майстринь. Тепер знаю, що робитиму у наступні кілька вечорів!!!!

  ВідповістиВидалити